לכתבה המלאה 

הסוכן דודו רווה נאשם בקבלת מאות אלפי שקלים במרמה, לאחר שמכר את תיק המבוטחים המשועבד שלו למספר גורמים במקביל, ובמצג שווא :   לכתבה המלאה  


דוד רווה, סוכן ביטוח מקדימה-צורן נאשם בקבלת 650 אלף שקלים במרמה ממספר אנשים, ביניהם הכדורגלן טוטו תמוז. על פי כתב אישום שהגישה פרקליטות מחוז מרכז לבית משפט השלום בנתניה, לנאשם היה תיק מבוטחים בחברות ביטוח שונות, שהניב תשואה חודשית של כ-20 אלף שקלים.

רווה לקח הלוואות ממספר חברות ביטוח תמורת שעבוד התיק, ולפי כתב האישום, הציע למכירה את תיק המבוטחים שלו לשתי סוכנויות ביטוח שונות, תוך מצג שווא לפיו התיק נקי משיעבודים, ומבלי לגלות לכל סוכן על העסקה שסיכם עם האחר. בעלי סוכנות ביטוח בראשון לציון חתמו איתו על חוזה והעבירו לידיו 416 אלף שקלים, ונטען כי במקביל, בעלי סוכנות אחרת חתמו על רכישת תיק המבוטחים תמורת 570 אלף שקלים, מתוכם 100 אלף שנמסרו לו מיידית. לאחר גילוי העסקה עם הסוכנות האחרת, החזיר הנאשם 60 אלף שקלים.

בהמשך, לפי האישום, נפגש רווה עם חברו טוטו תמוז, והציע לו לרכוש מחצית מתיק המבוטחים, מבלי לגלות לו על שתי העסקאות האחרות או על השעבודים הקיימים לטובת חברות הביטוח. על סמך מצג השווא לכאורה, חתמו טוטו והנאשם על הסכם הלוואה של 200 אלף שקלים, במסגרתה אמור היה תמוז לרשום שעבוד לזכותו כנגד תיק המבוטחים.

רווה נתן לכדורגלן המחאות לפירעון מדי חודש בסך 15 אלף שקלים, לכאורה ביודעו שאין להן כיסוי. בפרקליטות טוענים שרווה מעולם לא השיב לסוכני הביטוח או לתמוז את הכספים, ולא העביר את תיק המבוטחים לידיהם. לפי האישום, הנאשם קיבל מאות אלפי שקלים במרמה, נתן המחאות ללא כיסוי והשמיט הכנסות.

רווה מסר בתגובה שכתב האישום טרם נמסר לו, ולאחר שיעיין בו ימסור את תגובתו לבית המשפט.